Birimler

BASIM-YAYIM BİRİMİ

Basım-Yayım Birimi‘nin temel amacı, Hacettepe Ekonomi Topluluğu‘nun dışarıya açılan yüzü/penceresi olan ve topluluğun bakış açısını yansıtan sürekli yayın organlarının yayımlanmasını sağlamaktır. Yayın kurulunun koordinesiyle, yıl boyunca tüm içeriği topluluk üyelerince hazırlanan güncel, ekonomik, sosyal ve kültürel konulardaki yazılar, titiz bir süzgeçten geçirilerek JENERİK Dergisi'nde okuyucularıyla buluşmaktadır. Aynı zamanda ayda bir çıkarılan, içerisinde güncel haberlere ve duyurulara yer verilen Panorama adlı duvar gazetesi de HEK‘in yayın organlarından biridir.


KARİYER BİRİMİ

Bilginin her geçen gün daha fazla önem kazandığı, küreselleşen ve sınırsız bilgi olanaklarıyla hızla değişen dünyada, Kariyer Birimi’nin temel amacı; öğrencilerin bilgi eksenli yeni dünya düzeninde, kariyer olanaklarını en etkin biçimde kullanabilme yetisine sahip olmalarını, dolayısıyla rakiplerinden bir adım öne çıkmalarını sağlamaktır. Bu amaç doğrultusunda Kamu Sektörü Tanıtım Günleri, Kariyer Günleri, Vaka Analizi Yarışmaları, Mülakat Simülasyonları düzenlemektedir. Coca Cola, Pepsico, IBM, Deloitte, Eczacıbaşı, EY, PwC, Türkiye İş Bankası, Yapı Kredi, Türk Telekom, Vestel, Ing Bank, Doğuş Oto, BSH, T.C. Merkez Bankası, Dışişleri Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı gibi özel sektör ve kamu sektörünün önde gelen şirket ve kurumlarını öğrencilerle buluşturmaktadır.

Bunun yanında yıl içerisinde birçok şirkete, öğrenciler için gelecekte faydalı olabilecek birçok bilgiyi yerinde edinebilecekleri çeşitli teknik geziler düzenlemektedir. Coca Cola, Efes Pilsen, Borsa İstanbul bunlardan bazılarıdır.


PANEL-KONFERANS BİRİMİ

Panel-Konferans Birimi; üniversite gençliğinin kültürel etkinliklere katılımını arttırmak, öğrencilerin Türkiye'nin gündemini meşgul eden ve doğal olarak geleceklerini etkileyen konulara dikkatlerini çekmek, gerek ekonomik gerekse güncel konu ve konuklarıyla hayatın kendisi üzerine söyleşiler, paneller ve konferanslar düzenlemeyi amaçlamaktadır. Bu amaçlar doğrultusunda ülke gündemini yakından takip ederek, sadece üniversite kampüsünde değil tüm ülkede ses getiren Rauf Denktaş, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit gibi önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşen Ulusal Ekonomi, Siyaset ve Dış İlişkiler Sempozyumu’nu, ekonomiyi ve geleceğimizi etkileyen konuları inceleyen İktisadi Buluşmaları ve bunların yanı sıra Cem YILMAZ’dan, Mahşer-i Cümbüş Ekibi‘ne, Kenan DOĞULU’dan Engin Altan DÜZYATAN'a bir çok ünlünün katılımıyla gerçekleştirdiği söyleşileri ile her zaman dikkatleri üzerine çekmiştir.


REKLAM-TANITIM BİRİMİ

Hacettepe Ekonomi Topluluğu, kuruluşundan bu yana düzenlediği organizasyonlarla HEK ismini markalaştırmıştır. Markalarının, başarılı şekilde sürdürülmesi ve yeni projelerle daha ileriye taşınması için gerek Ankara‘da gerekse Türkiye genelinde yapılacak tanıtımlar, etkinliklere finansal destek sağlayacak kuruluşlarla yapılacak çalışmalar Reklam Tanıtım Birimi tarafından yürütülmektedir. Ayrıca birim, düzenlediği tanışma toplantıları ve birim toplantılarıyla yeni üyelerin toplulukta aktifleşme sürecini de koordine etmektedir.


SOSYAL AKTİVİTELER BİRİMİ

Geleceği şekillendirecek bireylerin yetiştirilmesi hedeflenen üniversitelerde, hiç şüphesiz kampüs yaşantısı da son derece renkli geçiyor. Sosyal Aktiviteler Birimi yıl boyunca düzenlediği geziler, fasıllar, tiyatro, sinema etkinlikleri ile bu renkli sosyal yaşantı içerisinde üyelerinin birbirleriyle etkileşim içinde olabilecekleri imkanlar yaratmayı hedeflemektedir. Akademik yılın başında düzenlenen HEK-ON adlı açılış organizasyonu ve yıl boyunca düzenlenen HEKTRIP(İstanbul, Eskişehir, Elmadağ, Beypazarı) gezileri birimin önemli etkinliklerindendir.


TOPLUM PROJELERİ BİRİMİ

İçinde yaşadığı topluma karşı sorumluluklarının bilincinde olan her kişi ve kurum gibi Hacettepe Ekonomi Topluluğu da “sosyal sorumluluk” anlayışı çerçevesinde, çevresine ve topluma olan duyarlılığını çeşitli projelerle somutlaştırmaktadır. Hiçbir çıkar kaygısı gütmeden gerçekleştirilen bu etkinliklerin başında Gönüllü Eğitim Projesi (GEP) gelmektedir. Toplum Projeleri Birimi tarafından yürütülen proje, gelir seviyesi düşük semtlerde bulunan çocukların eğitimlerine ve sosyal hayatlarına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Bunun yanı sıra her ilde bir HEK kütüphanesi kurma hedefiyle yola çıktığı Kütüphanesiz Okul Kalmasın adlı projesinde 3 kütüphaneye ulaşmış olmanın gurunu ve mutluluğunu yaşamaktadır. Çocuk Esirgeme Kurumu ve Huzurevi ziyaretleri, Ağaç Dikim Şenlikleri de birimin her yıl gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk faaliyetlerindendir.