Etkinliklerimiz

İş Dünyasına Genç Bakış

Kariyer Günleri ile hedefimiz üniversite öğrencilerinin kariyer planlamalarına destek olmak ve geleceklerine yön verirken daha bilinçli adımlar atmalarını sağlamak ; üniversite gençliğini sektörün önde gelen şirketlerinin uzman yöneticileriyle buluşturarak onların kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak ve şirket yöneticilerinin öğrencilerle buluşmasını sağlayarak, onların beklentilerini anlatabilecekleri bir zemin oluşturmaktır.


Kamu Sektörü Tanıtım Günleri

Kamu Sektörü Tanıtım günleri ile kamu işleyişinde merak edilen kurumları öğrencilerle bir araya getirerek üniversite öğrencilerinin kariyer planlamalarına destek olmak ve geleceklerine yön verirken daha bilinçli adımlar atmalarını sağlamak ve üniversiteli gençlere kamu kurum ve kuruluşlarının işleyişi hakkında bilgi sağlamaktır.


Winterview

Mülakat simülasyonları, Workshop'lar,Case Study'ler içeren, katılımcılara takım çalışması,mülakat deneyimi yaşatmayı hedefleyen interaktif bir organizasyondur.


Brands&Leaders

Brands&Leaders Hacettepe Üniversitesi’nin ilk ve tek reklam ve pazarlama zirvesidir.Üniversite gençliğinin yeni nesil pazarlama trendleri,reklamcılık sektörünün perde arkası ve firmaların pazarlama stratejilerinin oluşumu hakkında bilgi sahibi olmalarını ve üst düzey şirket yöneticilerinin bulundukları konuma gelene dek aştıkları zorlukları paylaşmalarını amaçlamaktadır.


Teknik Geziler

Üniversite öğrencilerimizle sektörün büyük firmaları ve kamu kurumlarına her dönem düzenli olarak gerçekleştirdiğimiz katılımcıların iş ortamını yerinde gözlemlemelerini ve tecrübe edinmelerini amaçladığımız gezi organizasyonudur.


HEK Söyleşileri

Ekonomi topluluğu 27 yıllık geçmişinden bu yana, pek çok siyasetçiyi, oyuncuyu ve şarkıcıyı okulumuzda ağırlamıştır. Bu söyleşilerin amacı, gençleri onlara ilham verebilecek isimlerle tanıştırmak ve bunun sonucunda öğrencilere katkıda bulunmaktır.Ayrıca öğrencileri çeşitli söyleşilerle de sevdikleri ünlülerle bir araya getirerek eğlenceli vakit geçirebilecekleri bir ortam yaratmaktır.


Ulusal Ekonomi, Siyaset ve Dış İlişkiler Sempozyumu

Ulusal Ekonomi, Siyaset ve Dış İlişkiler Sempozyumu, topluluğumuzun şimdiye kadar altı kez düzenlemiş olduğu ve aynı zamanda okulumuzun marka değerini yükselten bir etkinliktir. Hacettepe Ekonomi Topluluğu, sempozyumun gündemiyle alakalı önemli isimleri okulumuza davet ederek katılımcılar ve öğrenciler arasında köprü görevi kurup, bir araya gelmelerini sağlar. Bugüne kadar topluluğumuz; eski Başbakan Bülent ECEVİT, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman DEMİREL, Baskın ORAN, KKTC I. Cumhurbaşkanı Rauf DENKTAŞ, Deniz BAYKAL, Tuncay ÖZKAN, Mustafa BALBAY, Hulki CEVİZOĞLU, Onur ÖYMEN, Şükrü Sina GÜREL, Vural SAVAŞ, Kemal KILIÇDAROĞLU, Erkan MUMCU, Zeki SEZER, Orhan MORGİL, Baskın ORAN, Ufuk URAS isimlerini okulumuzda ağırlamıştır.


HEK-101

Tanışma toplantımızı sonrasında eğlenceli takım oyunlarıyla birleştirdiğimiz, üniversitemize yeni katılan arkadaşlarımıza topluluğumuzu tanıtıp kaynaşmalarını sağladığımız organizasyonumuzdur.


HEK-ON

Her sene başında gerçekleştirdiğimiz topluluğumuza yeni katılan arkadaşlarımızla kaynaşmayı ve seneye yüksek moralle başlanılmayı hedefleyen eğlence organizasyonumuzdur.


HEKTRIP

Sene içerinde düzenlediğimiz ,sınavlardan ve yoğun programlardan biraz olsun uzaklaşıp enerjimizi yenilediğimiz gezilerimizdir.Eskişehir, Elmadağ, Beypazarı, İstanbul markalaşmış gezilerimizdendir.


Huzurevi Ziyaretleri

Sosyal Sorumluluk bilincine sahip bir öğrenci topluluğu olarak, toplumun önemli yapıtaşlarından olan yaşlılarımızı da önemsiyoruz. Bir huzurevinden randevu alarak günümüzü yaşlılar ve hastalarla sohbet ederek, onlara şarkılar söyleyerek, kitap okuyarak değerlendiriyoruz.


Gönüllü Eğitim Projesi (GEP)

2000 yılından beri aralıksız devam ettirdiğimiz GEP kapsamında, Hacettepe Üniversitesi öğrencilerinden oluşan gönüllü öğretmen ekibimizle belirlediğimiz bir ortaokula gidip öğrencilere hem sınavlarında faydalı olacak şekilde ders anlatıyoruz hem de onlarla çeşitli etkinlikler yaparak eğlenceli vakit geçiriyoruz. Aynı zamanda öğrencilerin gözünde üniversite öğrencisi profili çiziyoruz.


Kütüphanesiz Okul Kalmasın!

Kütüphane kurma projemizde çeşitli kaynaklardan kitap bağışı sağlayarak yeterli sayıda kitap topluyoruz. Daha sonra ülkenin çeşitli yerlerinde kütüphanesi olmayan ve imkanları kısıtlı köy okulları ile iletişime geçip, tamamen kendi imkanlarımızla kütüphanemizi kuruyoruz. Bu proje kapsamında bugüne kadar 3 farklı ilde kütüphanemiz kuruldu.


Ağaç Dikim Şenliği

Kampüsümüz içinde topluluğumuza ait HEK Ormanı mevcuttur. Sene içerisinde uygun mevsim ve toprak şartlarını da göze alarak belirlediğimiz bir günde ağaç dikim şenliğimizi gerçekleştirip doğaya bir nefes de biz katıyoruz.